Tootefiltrid

Uue madratsi soetamine
Hommikul ärgates pole kohta, mis ei tuikaks ning tunne on, nagu oleks vaid kolm tundi öö peale maganud. Kas kõlab tuttavalt? Kui vastasid jaatavalt, siis ilmselt oleks aeg uus madrats omale soetada. Selleks, et uni oleks magus ja ärkaksid iga hommik hea tuju ja värske vaimuga on aga vaja teada, millised madratsid on paremad kui teised. Selles artiklis kirjeldame erinevaid madratsitüüpe ning toome välja nende head ja vead, et otsuse langetamine oleks Sinu jaoks võimalikult lihtne.
Otsid teistüüpi madratseid?
Vaata siia: Kattemadratsidvedrudeta madratsidboroloonmadratsid, lastemadratsid

Näitan 1–15 tulemust 525-st

Nõuanded madratsi valikuks

Esialgu pane paika, millises asendis kõige enam magad, sest see määrab ära, millise jäikusastmega madrats olema peaks. Kui harrastad pigem külili magamist, siis võiks madrats olla pehme või keskmise pehmusega – nii ei vajuta Sa keharaskusega õla ja puusa verevarustust kinni ja hommikul ärgates ei ole ebameeldiv olla. Selili ja kõhuli magades võib valida ka jäigemaid madratseid, kuid jälgida tuleb ikka, et keha vajuks piisaval määral madratsisse ja verevarustus ei vajuks kinni. Samas ei tohiks madrats olla üleliia pehme, sest siis vajud magades ebamugavasse asendisse ning hommikul ärgates ei pruugi enesetunne kõige värskem ja parem olla. Siiski on oluline ka omaenda eelistus, kui oled varasemalt maganud pigem jäigema madratsi peal ja see Sulle sobib, ei ole vaja hakata pikalt vaagima – osta just selline madrats, mis Sinu jaoks kõige mugavam on.

madrats

Vedru versus poroloon madrats

Üldjuhul jagunevad madratsid kaheks – vedruga ja ilma vedrudeta madratsid. Valik on pigem maitse küsimus. Vedrumadratsi üheks suureks eeliseks on selle rahakotisõbralikum hind. Samas ei tähenda odavam hind tänapäeval enam halba kvaliteeti, vaid mõistliku summa eest saab osta vägagi kvaliteetse vedrumadratsi. Vedrumadrats on üsnagi hea investeering, sest kestab 7 kuni 10 aastat. Samuti on vedrumadrats tihtipeale hingavam ning ei aja keha öösel higistama. Poroloonmadrats sobib ideaalselt neile, kelle partner unes palju asendit muudab, sest kõrvalmagaja liigutused ei kandu edasi Sinu poolele. Poroloonmadrats pakub kehale ka väga palju toestust, kuid see eelis võib samuti olla puuduseks, sest magades võid liialt madratsisse vajuda. Poroloonmadratsi kõrge hinna tõttu eelistavad paljud endiselt vedrumadratsit. Aga nagu sai ka enne mainitud – see on puhtalt maitse küsimus. Tänapäeva arenenud tehnoloogiate mõjul on loodud väga mugavaid ning kvaliteetseid vedru- ning poroloonmadratseid.

Hea nipp! Pööra oma vedrumadratsit aastas 1-2 korda, nii pikendad selle eluiga.

vedrumadrats

Kattemadratsiga või ilma?

Kattemadratsid on spetsiaalselt mõeldud Sinu magamiskeskkonna mugavamaks muutmiseks ning samas ka pikendab alusmadratsi eluiga. Kattemadratsiga on madratsit võimalik teha kas pehmemaks või siis kõvemaks/jäigemaks. Tihtipeale kasutatakse kattemadratseid just lahtikäivatel diivanitel, et teha magamisaset mugavamaks. Ära kindlasti ürita vananenud ja äravajunud madratsit kattemadratsi abil parandada – nii võid teha rohkem kahju kui kasu. Kui madrats on keha all liiga pehme või ära vajunud, siis kattemadrats võtab alumise madratsiga sama kuju ja võib probleemi vaid võimandada.

kattemadrats

Madratsi mõõdud

Juhul, kui Sa ei soovi uue madratsiga ka uut voodit soetada, oleks mõistlik enne poodi tormamist ka voodi üle mõõta. Kui madrats on voodiservast üle või vastupidi – liiga väike, siis ei saa erilisest magamisrõõmust rääkida. Ideaalne madrats peab olemasoleva või ka ostetava voodiga sobima ideaalselt.

Õnneks leiad absoluutselt kõik vajaliku Sisustuskaup.ee lehelt. Meil on paljudes erinevates mõõtudes ning kvaliteetseid vedruga ja vedruta madratsid ning soovi korral saab sinna juurde soetada ka kattemadratsi: https://sisustuskaup.ee/tootekategooria/magamistuba/kattemadratsid/. Kui soovid kohe täiskomplekti oma magamistuppa soetada, siis viska pilk peale meie pakutavatele vooditele – https://sisustuskaup.ee/tootekategooria/magamistuba/voodid/. Soetades voodi, madratsi ja kattemadratsi sisustuskaup.ee lehelt võid olla kindel, et uni tuleb magus ning alustad iga päeva täielikult väljapuhanuna.