Tootefiltrid

Kätte on jõudnud aeg, kus lapse jaoks jääb võrevoodi väikseks ning aeg on soetada talle korralik voodi. Või siis soovid vahetada välja juba olemasoleva voodit? Lastevoodi valimisel on põhiliseks märksõnaks turvalisus. Me kõik soovime, et meie võsuke saaks magada omas voodis ohutult ning hoitult. Lagunev või karedast puidust voodi on lapsele ohtlik, sest see võib mänguhoos kokku kukkuda või saab lapseke viga mõne pinnu või lahtise kruvi tõttu. Seega tuleb lastevoodit valides jälgida, et voodi oleks kvaliteetne, vastupidav ning eelkõige ohutu.

Näitan 1–15 tulemust 43-st

Lastevoodi raam

Valikut tehes tuleks kindlasti valida voodi, mille raamistik on tehtud korralikust täispuidust. Voodi raam peab olema äärmiselt vastupidav, sest laste jaoks on voodi lisaks magamisasemele ka tihtipeale koht, kus mängitakse, hullatakse või hüpatakse. Hea oleks ka, kui voodil on turvapiirded, et laps ei saaks ennast öösel maha keerata või mänguhoos ei kukuks laps voodist maha. Nii on garanteeritud hea ööuni nii lapsele kui ka vanemale. Samuti tasub tähelelepanu pöörata voodi kõrgusele. Liigselt kõrge voodiraam on jällegi potensiaalne ohukoht pisikese jaoks. Voodist välja tulles ei tohiks tekkida olukorda, kus laps peab voodilt põrandale saamiseks hüppama. Jalad võiks ulatuda põrandale, kui laps voodil istub. Samuti on madalam voodi parem kui kõrge juhul, kui laps peaks mänguhoos kukkuma voodilt maha.

lastevoodi

 

Lastevoodile madratsi valik

Sobiva voodi valimisel tasub üle kontrollida, kas madrats kuulub komplekti või mitte. Madratsit eraldi soetades tuleb samuti eelkõige mõelda kvaliteedile. Ergonoomiline ja lapse arengut toetav madrats tagab, et tulevikus ei tekiks võsukesel vaevuseid seljaga. Juhul, kui voodiga tuleb kaasa madrats, tasub ka see üle kontrollida, sest komplekti kuuluv madrats ei pruugi alati olla kõige kvaliteetsem. Samuti on kaasa antavad madratsid üldjuhul aasta-kahe pikkuse elueaga ning tuleb üsna kiiresti välja vahetada. Soetada tuleb kindlasti selline madrats, mis sobitub voodi mõõtudega. Liiga suur madrats võib voodilt maha libiseda ja liiga väikese puhul on oht, et lapse jalg või käsi jääb voodi raami vahele.

Lastevoodi viimistlus

Raam ning piirded võiks ideaalis olla viimistletud naturaalse vahendiga, mis ei oleks lapsele ohtlik. Samuti peab jälgima, et täispuidust lastevoodi viimistluse puhul ei tekiks pinde. Enamus lastevoodeid on üle värvitud ning ka sellisel puhul tuleb kindlaks teha, millist värvi on kadutatud, et see ei oleks lapsele mürgine. Veepõhised värvid on üldjuhul ohutumad, kuid ka nende koostis tuleb üle kontrollida. Lisaks on veel oluline, et voodi üleüldine ilme ja toon sobiks toa ning ülejäänud elamise interjööriga. Tänapäeval on voodi lisaks magamisasemele ka veel disainiese ning paljud ettevõtted müüvad auto-, maja- või erikujulisi raame, mis oleksid lastele rohkem meele järgi. Siiski tasub lapsele selgitada, et voodi ei ole hea mängimise koht, sest õnnetus ei hüüa tulles ning voodilt maha kukkumine mänguhoos võib viia viga saamiseni. Parem on mängida selleks ettenähtud kohas, olgu selleks eraldi mängunurk või mängumaja.

Kvaliteetne, vastupidav ja turvaline lastevoodi soeta Sisustuskaup.ee veebipoest. Meie valikus on korralikust täispuidust voodiraamid, mis on viimistletud naturaalsete vahenditega. Näiteks see https://sisustuskaup.ee/pood/lastetuba/lastevoodid/lastevoodi-005-80-x-200/ voodi on valmistatud kuusepuidust ning soovitud viimistluse saad teha ise paremal pool asuvast rippmenüüst. Lisaks voodile saad meie veebipoest koheselt soetada ka kvaliteetse ning ergonoomilise madratsi: https://sisustuskaup.ee/tootekategooria/magamistuba/madratsid/. Küsimuste korral pöördu julgelt meie abivalmis klienditoe poole ning koostöös loome kodu, mis tekitab emotsioone!